Bugun...
19-08-2017 11:01:00 büyüt küçült

Kan stoğuna Kaymakam Yücel'den destek

Kan stoğuna Kaymakam Yücel'den destek Kızılay'ın biten kan stoklarına dikkat çekmek, bu konuda farkındalık yaratmak için Karşıyaka Kızılay’ın Karşıyakalılara, Karşıyaka’daki dernek başkanlarına yaptığı çağrıya Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel’den anlamlı destek geldi.

Karşıyaka’daki STK’ların başkanları, KOSGEB girişimcilik kursunun kursiyerleri, Karşıyakalılar kan stoklarının tükenmemesi için uzun kuyruklar oluşturdu. Bostanlı Balıkçı Parkı'nda kurulan stantta önceki kan bağışının iki katından fazla katılımın olduğu belirtilen kampanyada Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel’in kan vermesi dikkat çekti.

Kan vermede bronz madalya sahibi olan Kaymakam Yücel, gümüşü almak için uğraşıyorum. Her vatandaşın kan vermesinin vatandaşlık görevinin yanı sıra insanlık görevi de olduğunu belirterek şunları söyledi. “Yaz aylarında kan bağışı maalesef önemli ölçüde azalıyor. Kan stoklarının eridiği haberi beni fazlası ile üzdü. Bu kampanyayı düzenleyenlere, kan bağışında bulunanlara teşekkür ederim” dedi.

Dernek çağrılarına gelen herkese teşekkür ederek,“Sesimize karşılık veren tüm dostlara, işlerini bırakıp bağışa koşan BOSTANLI esnafına, STK yönetici ve temsilcilerine, KOSGEB kursiyerlerine sonsuz şükranlarımızı sunarız. Yaşları küçük olduğu için kan verememelerine rağmen, ellerinde Türk bayraklarıyla destek olmak için gelen, yaşı küçük kalpleri büyük yüreklere sonsuz teşekkürler. “Bağışlanan her kan, kurtarılan 3 can” olduğunu unutmayalım." dedi.

Haber ve fotoğraf: Yılmaz DURMAZ

 

 


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam