Bugun...
14-06-2017 11:33:00 büyüt küçült

İslamoğlu: Biz daha iyisi için mücadele ediyoruz

İslamoğlu: Biz daha iyisi için mücadele ediyoruz Yıl sonu Müdürler Kurul toplantısında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu “Biz daha iyisi için mücadele ediyoruz” dedi.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Dönem Sonu Müdürler Kurul Toplantısı Mavişehir İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının akademik, sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yönünden değerlendirilmesinden oluşan ve toplamda 13 gündem maddesinin yer aldığı toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu başkanlık yaptı.

Öğrenci kayıtları, okullarda tekli eğitime geçiş süreci, DYNET, okul hijyeni ve uygulaması ve sonuçları, yatırım ve onarım, tasarruf tedbirleri ve okulların 2017-2018 eğitim öğretim yılı için hazırlıklarının yapılması belli başlı gündem maddelerini oluşturdu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu şöyle konuştu “2009 yılında Karşıyaka’ya ikincilik yakışmaz, her alanda birinci olmak bizim hedefimiz, bizim hayalimiz diye yola çıktık. Bir çok alanda hayata geçirdiğimiz projeler ile Türkiye’de ilkleri başardık. Farkındalık yarattık. Belediyemiz, sağlık, tarım müdürlüğümüz, esnaf ve sanatkarlar odamız ile öğrencilerimizin sağlığını koruyan, sağlıklı beslenmeleri sağlayan hijyen denetimi, sağlıklı yaşam kulüpleri gibi projeler ile ilkleri gerçekleştirdik. Her okul kendi bölgesinde, kendi kulvarında daha iyi adımlar atacağına inanıyoruz. Gelecek yıl bizim çok daha iyi çalışmamız gerekir. Her okul, başarısını okul ölçeğinde ısrarla gözden geçirmesi gerektiğine inanıyorum.”

200 üstün zekâlı öğrenci

Karşıyaka’da yıl içinde BİLSEM grup tarama testinin 1545 öğrenciye uygulandığı, yapılan testler sonucunda 200 öğrencinin üstün zekâlı veya parlak zekalı olduğu ortaya çıktığı belirtildi.

Haber ve fotoğraf: Yılmaz Durmaz


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam