reklam

Bugun...
17-05-2018 11:44:00 büyüt küçült

İlk iftar şehit ve gazi aileleri ile...

İlk iftar şehit ve gazi aileleri ile... Karşıyaka Kaymakamlığı şehit ve gazi aileleri için iftar programı düzenledi.

Karşıyaka Best Western Premier oteldeki iftarda, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Ege Deniz Bölge Komutanı Deniz Albay Hasan Çankaya, Tersane Komutan Deniz Kıdemli Albay Korkut Şen, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, Best Western Premier otelin sahibi Abdullah Savranoğlu eşleri ile Karşıyaka Belediye Başkan Vekili Muammer Gezginci, İlçe Emniyet Müdürü Metin Esen, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Muhittin Edirne, şehit ve gazi aileleri ile yakınları bir araya geldi.

İftar programından önce Karşıyaka Müftüsü İsa Gürler tarafından dua okundu.

İftardan sonra Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel bir konuşma yaptı. Kaymakam Yücel, İftara gönüllü olarak ev sahipliği yapan Karşıyaka Best Western Premier otelin sahibi Abdullah Savranoğlu ve eşine teşekkür ederek yaptığı konuşmada, günün 24 saatinde şehit ve gazi ailelerinin ve yakınlarının emrinde olduklarını belirterek şunları söyledi. "Şehitlerimiz ve gazilerimiz, bu güzel vatanı canıyla koruyarak bizlere emanet ettiler. Onun için bu toprakların kıymetini hep birlikte bileceğiz. İşte sizlerde şehit olmuş bu mücadelede kahramanlık gösteren şehitlerin bize emanetisiniz. Hakkınızı hiç bir zaman ödeyemeyiz.  Sizlerle zaman zaman beraber olmak, özellikle sizleri evlerinizde ziyaret etmek istiyoruz.  Ege Deniz Bölge Komutanımız, Emniyet Müdürümüz, İlçe Jandarma Komutanımız ile sizleri evlerinizde ziyaret ettik. Söylemeye gerek yok. Emir ve isteklerinizi, ne zaman bir ihtiyacınız olursa ya da gereksinim duyarsanız kapımız herkese açık olduğu gibi sizlere daha fazla açık. Sizleri her zaman çaya, kahveye, sohbete de bekliyoruz.”

İftarda Kaymakam Yücel ve eşinin şehit ve gazi yakınları ile tek tek ilgilenmesi, her hafta şehit ailelerini beraberindekiler ile ziyaret eden Kaymakam Yücel ile şehit ve gazi ailelerinin samimi sohbetleri dikkat çekti.

İftardan sonra Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ve Abdullah Savranoğlu eşleri ile şehit ve gazi ailelerini, yaşlıların ellerini öperek birlikte uğurladılar.

Haber ve fotoğraf: Yılmaz Durmaz


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam