Bugun...
27-01-2018 11:34:00 büyüt küçült

Genç keman sanatçıları büyüledi

Genç keman sanatçıları büyüledi İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) geleneksel hale getirdiği Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı, 26 Ocak 2018 Cuma günü MÜZİKSEV’de düzenlenen final konseri ile sona erdi.

Devlet solist sanatçısı, değerli keman virtüözü Tuncay Yılmaz Koordinatörlüğünde, genç neslin en iyi isimlerinden, uluslararası tanınırlığa sahip Artur Kaganovskiy ve İngiliz piyanist ve eğitimci Robert Markham eşliğinde çalışan Alara Hekimoğlu Beethoven’dan, Bahar Erünsal Bruch’dan, Bengisu Yücesoy Rode’den, Elif Eroğlu Vivaldi’den, İdil Olğar Kreisler’den seçtikleri eserleri büyük bir başarıyla seslendirdi.

Genç Yıldızların ardından sahneye gelen Tuncay Yılmaz piyanist Robert Markham eşliğinde Ahmed Adnan Saygun’un Horon adlı eserini, Artur Kaganovskiy’de yine Robert Markham eşliğinde Edward Elgar’ın Salut d’Amour eserini yorumladı. Ustalık sınıfının hocaları, öğrencilerinin hepsinin üstün yetenekli olduğunu belirttiler ve geleceğin keman virtüözleri çalışmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını söylediler.

Konser sonunda ustalarının elinden katılım belgelerini alan genç yıldızlar, kendilerini “çok şanslı ve çok mutlu” hissettiklerini belirterek ustalarına ve kendilerine bu olanağı sağlayan İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper’e teşekkür ettiler.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam