reklam

Bugun...
01-06-2017 14:53:00 büyüt küçült

Genç bilim adamları eserlerini Karşıyaka'da sergiledi

Genç bilim adamları eserlerini Karşıyaka'da sergiledi Karşıyaka Evin Leblebici Ortaokulu TUBİTAK 4006 Projesi kapsamında kurulan bilim fuarına ev sahipliği yaptı. Bilim fuarı açılışında Karşıyaka Belediye Bandosu gösteri yaptı.

Karşıyaka Evin Leblebicioğlu Ortaokulu okul bahçesinde Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, çok sayıda davetli ve öğrenci velilerinin katılımıyla görkemli TUBİTAK 4006 projesi kapsamında bilim fuarında 16 araştırma, 4 tasarım projesinin yanı sıra farklı kategorilerde ilginç projeler yer aldı.

Açılış konuşması yapan okul müdürü Murat Yılmaz'ın ardından Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel günün anlamını anlatan konuşmasını yaptı. Evin Leblebicioğlu Ortaokul'un gururu, Okullar İzmir birincisi olan folklor ekibi değişik bölgelerden oyunlar sergileyerek alkışlandı.

Proje yürütücüsü okulun matematik öğretmeni Hakan Erdeme’e başarılı çalışmalarından dolayı Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel bir plaket verdi. Karşıyaka Kaymakamı Yücel ve beraberindeki heyet daha sonra projeleri tek tek gezerek projeler ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Öğrenciler Karşıyaka Kaymakamı Yücel’e projelerini anlatırken heyecanları göze çarpıyordu.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam