Bugun...
30-01-2018 13:49:00 büyüt küçült

Fotoğraflardaki eski Karşıyaka...

Fotoğraflardaki eski Karşıyaka... İzmirli Fotoğrafçı Mert Rüstem ‘Eski Karşıyaka Fotoğrafları’ sergisi Hamza Rüstem Fotoğraf Evi Müzesinde 8 Şubat’a kadar görülebilir

1912 Karşıyaka Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Günay, Mustafa Karluk, Cem Karagözlü, Lozan Mübadilleri Vakfı’ndan Atıf Yıldız, Ogün Ağan, Hülya Orhon, Safiye Yıldız, Girit Türkleri Kültür ve Dostluk Derneği Sekreteri Adile Özcan, Ayfer İşyar, Nevin Erken,  Mavişehir Rotary Başkanı Sonay Günaydın, fotoğraf eğitmeni İpek Cabadak ve çok sayıda Karşıyakalı'nın katıldığı sergi bu güne kadar büyük ilgi gördü.

Mert Rüstem koleksiyonu hakkında şunları ifade etti: "Bu iş emek ve zaman isteyen bir iş bu sergide gördüğünüz fotoğrafları uzun yıllardır tek tek alarak biriktirdim ve halen eski Karşıyaka ve İzmir fotoğrafları buldum mu hemen alıyorum koleksiyonumu daha da genişletiyorum. Bu sergide eski Karşıyaka özlemini çekenlerin bir nebzede olsa fotoğraflarla gidermelerini sağlamayı hedefledim. Karşıyakalı dostlarımızın sergideki eski Karşıyaka fotoğraflarıyla mutlu olmaları bana büyük haz veriyor. Sergimi bu müzede açmamdaki neden müzenin dedem Hamza Rüstem'in adını taşıması"


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam