Bugun...
02-02-2018 23:27:00 büyüt küçült

FETÖ Karşıyaka eyaleti kadın yapılanmasına operasyon

FETÖ Karşıyaka eyaleti kadın yapılanmasına operasyon İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik iki soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonlarda 18 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca örgütün FETÖ'nün finans yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, örgütle bağlantısı bulunduğu gerekçesiyle KHK ile kapatılan Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (ESİDEF) ile İzmir Genç İş Adamları Derneği'nin (İGİD) çeşitli kurullarında görev yapan 21 şüpheliye yönelik çalışma başlattı. Sözde "İzmir ili mütevelli yapılanmasında" yer aldıkları da tespit edilen bu şüphelilerden 11'i çeşitli adreslere düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı. Bazı şüphelilerin ise yurt dışına kaçtığı belirlendi.

İzmir'de yürütülen diğer operasyonda da Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, örgütün sözde "Karşıyaka eyaleti kadın yapılanmasında" yer aldığı belirlenen şüphelilere yönelik, İzmir, Ankara ve Eskişehir'de eş zamanlı operasyon düzenledi.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam