reklam

Bugun...
15-04-2018 17:50:00 büyüt küçült

Evin Leblebicioğlu öğrencileri pistlerde fırtına gibi

Evin Leblebicioğlu öğrencileri pistlerde fırtına gibi Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Evin Leblebicioğlu İlköğretim Okulu öğrencileri eğitimdeki başarısının yanı sıra sporda da başarıdan başarıya koşuyor.

Beton zeminde koşarak yarışlara hazırlanan Evin Leblebicioğlu İlkokul öğrencileri pistlerde rüzgâr gibi eserek madalyalara ambargo koydu.

Kısıtlı imkânlarla Atletizmde rüzgâr gibi esen öğrenciler okullarına birçok branşta kazandıkları il birinciliğinin yanında Türkiye birinciliği ’de kazanmayı başardı.

Evin Leblebicioğlu İlköğretim Okul Müdürü Murat Yılmaz Şunları söyledi: "Okulumuz Karşıyaka da akademik başarının yanında kültürel ve sportif başarıya da önem veren öğrencilerimizin bu alanlardaki yeteneklerini geliştirme ortamı sağlamaya çalışan bir anlayışla her yıl özellikle spor alanında çok önemli başarılara imza atmaktadır. Özellikle atletizm alanında okulumuz oldukça başarılı işlere imza atmaktadır.

Beden Eğitimi Öğretmenlerimizin başarılı çalışmalarını destekleyerek onların önünü açarak, atletizm ile ilgilenen Beden Eğitimi Öğretmenlerimizden Mustafa Atalay Akbay, Atilla Küçük ve Erol Hindistan’ın yıl boyunca öğrencilerin sportif yönlendirmelerini çok doğru bir şekilde yapmakta ve öğrencileri bütün bir yıl boyunca düzenli bir şekilde çalıştırarak onları yarışlara hazırlamaktalar. Bu anlayış yani bireyin akademik çalışmalarının yanında kültürel sportif çalışmalarının da bir zorunluluk olduğu bilinciyle sağlıklı nesiller yetiştirme adına gençlerimizi hayata hazırlama çabası doğru bir şekilde devam etmektedir. Okulumuzun bütün öğretmenlerine ve çocuklarını sporda destekleyen velilerimize teşekkür ediyorum."


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam