Bugun...
11-08-2017 08:52:00 büyüt küçült

Ege Telgraf 58 yaşında...

Ege Telgraf 58 yaşında... Yayın hayatına başladığı günden bu yana binlerce gazeteciye adeta okul olan Ege Telgraf Gazetesi, 58.ci yaşını dostlarıyla bir arada kutladı

10 Ağustos 1960 günü yayın yaşamına başlayan Ege Telgraf Gazetesi 57 yılı geride bıraktı. 1959 yılında Demokrat Ege Gazetesi ismiyle İzmirlilerle tanışan gazete, 10 Ağustos 1960 yılında da Nedim Çapman, Gürbüz Kipkurt ve Süha Tekil öncülüğünde ismini Ege Telgraf olarak belirledi. Ege Telgraf Gazetesi, 48 yıl süreyle akşam baskısıyla okurlarıyla buluştu. 2008 yılı Aralık ayından başlayarak sabah gazetesi olarak yayımlanmaya başlayan, www.egetelgraf.com alan adlı web sitesi üzerinden günlük gazeteyi okurlarıyla buluşturan Ege Telgraf Gazetesi'nin 58’inci kuruluş yıldönümünü pasta keserek kutladı. İzmir'in duayen gazetecilerinden merhum Sezer Doğan'ın uzun yıllar büyük fedakarlıklar göstererek ayakta tuttuğu gazetenin tarafsız yayın politikasını bundan sonra da kararlılıkla sürdüreceği ifade edildi.

Gazetenin 58.ci kuruluş yıldönümü kutlamasında konuşan Ege Telgraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aylin Suphandağlı, “Gerçekten çok özel bir gün bugün. Çünkü 58 sene medyada ayakta kalabilmek ve yaşayabilmek çok zor. Biz aile olarak zoru başarıyoruz. Bugün burada olanlar benim evlatlarım, ailem ve çok değerli dostlarım. Ailemle birlikte olmaktan her zaman mutluluk duydum. Bugün de 57 yılı geride bırakıp 58’inci yıla girmekten gerçekten onur duyuyorum. İyi ki sizlerle beraberiz, çok güzel şeylere imza atıyoruz. İzmir’de medya sektörü içerisinde inanıyorum ki bu kadar güzel bir aileye sahip olabilen bir medya yöneticisi, patronu demiyorum çünkü ben hiçbir zaman patronluğu kabul etmedim, daha yoktur. Bizlere gönül bağıyla destek veren arkadaşlarımıza da iki kat daha teşekkür ediyorum. Onların varlığıyla gazetemiz değer kazanıyor. Her sabah gelip de aynı heyecanla aynı güzellik ve sorumlulukla gazetemizde en güzel işlerin altına imza atmak için canla başla çalışıyorlar. Nice 58 seneleri aynı kadroyla, kesinlikle eksilmeden daha da çoğalarak devam ettirmek isterim. Aramızda bugün olamayan çok sevdiğimiz insanlar da kimisi ruhen bizimle birlikte. İyi ki bizlerle birliktesiniz. Her zaman güzelliklerle bir arada olalım” diye konuştu.

KARŞIYAKA HABER Ailesi olarak EGE TELGRAF GAZETESİ'nin yeni yaşını kutlar, nice başarılı yıllar dileriz...


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam