Bugun...
13-08-2016 12:37:00 büyüt küçült

Ebeveynlere Facebook uyarısı

Ebeveynlere Facebook uyarısı Maviay Derneği Başkanı Hasan Bayraktar, ebeveynlere facebook uyarısı yaptı. Ailelere seslenen Bayraktar , ‘’Çocuklarınızın facebook şifrelerini öğrenip, hesaplarını kontrol edin’’ dedi.

Günümüzde sosyal medya bağımlılığı git gide yaygınlaşırken , Maviay Derneği Başkanı Hasan Bayraktar , sosyal medya konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Gelişen teknolojiyle beraber çocukların sanal ortamda çok fazla vakit geçirdiğine dikkat çeken Bayraktar , ‘’Çocuklarınız sanal ortamda yanlış yönlendirilebilir , farkında olmadan sakıncalı sitelere girebilir, kendisine zarar verebilecek kişilerle tanışabilir. Ebeveynler, çocuklarını bu tehlikelerden korumak için çocuklarının sosyal medya hesaplarının şifrelerini alarak , hesaplarını sürekli kontrol etmeli’’ dedi. İstanbul’da faaliyet gösteren Maviay Derneği bünyesinde , sigara , alkol , uyuşturucu , obezite ve teknoloji bağımlılığı ile mücadeleyi ilke edindiklerini kaydeden Bayraktar , özellikle son zamanlarda artan sosyal medya bağımlığının çocuklar için zararlı olabileceğini ileri sürdü.

Sosyal medya kullanım yaşının son yıllarda gittikçe düştüğünü söyleyen Bayraktar ebeveynlerin bu konuda bilinçli davranması gerektiğini belirtti.Çocuklarda özellikle facebook kullanımının yaygın olduğunu ifade eden Bayraktar, ‘’ Çocuklar sosyal medya hesaplarında tanıştığı kişilerden zarar görebilir.Bu konuda hem ebeveynler bilinçli davranmalı hem de çocuklarını bilinçlendirmeli. Aileler çocuklarının sosyal medya da kimlerle arkadaş olduğunu , kimlerle muhatap olduğunu mutlaka takip etsin.Çocuklar sosyal medyadan yararlanmalı ancak bu süreçte sosyal medya aracılığı ile zarar görmemeli’’ dedi.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam