Bugun...
10-08-2017 11:34:00 büyüt küçült

Dr. Gök uyardı “Kan stokları bitiyor!”

Dr. Gök uyardı “Kan stokları bitiyor!” Türk Kızılay’ı Ege Bölge Kan Merkezinde kan stokları sos vermeye başladı. Acil kan bağışı çağrısında bulunan Dr. Gök "Kareşıyakalılar bu konuda çok hassas" dedi.

6 ilde 134 hastanenin kan ihtiyacını karşılayan Türk Kızılay’ı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, Yaz döneminde sıcak havalar ve tatil dönemi olması sebebiyle kan bağışlarının azaldığını, stokların bitmek üzere olduğunu belirterek, herkese özellikle Karşıyakalılara kan bağışı çağrısında bulundu.

Acil kan bağışı çağrısında bulunan Dr. Gök şunları söyledi. “Karşıyakalılar kan bağışı konusunda her zaman çok duyarlı davrandı. Hastalarımızın kan ihtiyacını karşılayabilmek için günlük minimum 1500 ünite kana ihtiyaç bulunmakta olup, kan bağışlarındaki azalma sebebiyle maksimum 2 günlük kan stoğumuz kalmıştır. Hasta ve hasta yakınlarımız mağdur olmakta, üçüncü dünya ülkelerinde olduğu gibi kan aramak zorunda kalmaktadırlar.

Birgün hepimizin hasta ve hasta yakını olacağını unutmayarak, tüm halkımızı özellikle bu sıcak yaz aylarında kan bağışına davet ediyoruz.”

Haber: Yılmaz Durmaz


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam