Bugun...
14-12-2017 12:16:00 büyüt küçült

Demirköprü Mahallesi’ndeki sokaklar yenilendi

Demirköprü Mahallesi’ndeki sokaklar yenilendi Karşıyaka Belediyesi, Demirköprü Mahallesi’ndeki sokakları sil baştan yeniledi. İmar planlarına göre düzenlenen sokaklar; yol, kaldırım ve yağmur kanallarından çöp konteynerlerine kadar elden geçirildi.

Karşıyaka Belediyesi, ilçenin işlek merkezlerinden biri olan Demirköprü’de 6168/2 sokak ve çevresinde, toplamda 750 metrekarelik alandaki yenileme çalışmalarını tamamladı. İmar planlarına göre düzenlenen sokaklarda yol, kaldırım ve tretuvar çalışmalarının yapılmasının yanı sıra yağmur suyu ızgaraları ve çöp konteynerleri de yenilendi. Sokaklarda kullanılan malzemeler, belediye şantiyesinde üretilerek maliyet düşürüldü.


Daha çağdaş ve yaşanabilir bir kent yaratmak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Yenileme projelerimizle sokaklarımızın çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. Çalışmalarımızda kullanılan beton kaplamaları şantiyemizde üreterek, bir yandan da önemli ölçüde tasarruf sağlıyoruz. Yurttaşlarımızdan gelen talep ve öneriler doğrultusunda daha güzel, modern ve huzurlu bir Karşıyaka yaratmak bizim öncelikli görevimizdir. Bunun için de gece gündüz demeden, aralıksız olarak, hep aynı azim ve kararlılıkla çalışacağız” dedi.

 


reklam
HABER YORUMLARI


yorumlar Ali Cengiz Kurt, 15-12-2017 22:37 aşağıdaki yorumu yaptı.

Darısı Şemikler mahallesindeki cadde ve sokaklara.İmar yolları açılırsa(bilhassa 1671),Gün Sazak uzatılırsa ve Mavişehir Anadolu caddesi bağlantısı da yapılırsa herşey çok güzel olacak. Fazla şey mi istedim?

reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam