reklam

Bugun...
27-04-2018 11:29:00 büyüt küçült

ÇYDD gençlerinin sahne başarısı

ÇYDD gençlerinin sahne başarısı Sözden Şiire Şiirden Ezgiye dinletisini gerçekleştiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi şiir müzik projesi öğrencileri, sahnedeki başarılarıya adeta profesyonel gibiydi...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi şiir müzik projesi öğrencilerinin hazırladığı “Sözden Şiire Şiirden Ezgiye” dinletisi 25 Nisan akşamı Karşıyaka’da yer alan Hikmet Şimşek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Seyirci koltuklarının dolduğu dinleti öncesinde konuşan ÇYDD İzmir Şube Başkanı Gönül Kaya, dernek olarak önümüzdeki günlerde yapacakları etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Gönül Kaya, gençlerle, çocuklarla, kadınlarla birlikte üretim içinde, yan yana durarak, birbirlerini destekleyerek, güç vererek, geliştirerek yol arkadaşlığı yaptıklarını belirtti. Gönül Kaya şunları söyledi: “3 Mayıs’ta Karabağlar’da Çağdaş Yaşam Feza ve Ceyhan Demir Çalıkuşu Eğitimevi’ni açacağız. Bu yıl İzmir şubemizin kuruluşunun 25’inci yılı. Bu 25. yıl nedeniyle 21. Türkan Saylan Gençlik Kurultayı’na 4, 5, 6 Mayıs’ta evsahipliği yapacağız. Türkiye’nin her tarafından çağdaş gençleri konuk edeceğiz.  Devam eden “Köyde Şenlik Var” projesini gençlerimiz Haziran ayında sürdürecek ve yaz etkinliklerine de destek olacaklar. 1 Haziran’da mezuniyet yemeğimiz, 27 Mayıs’ta liseli gençlerimizin tiyatro gösterileri var. Türkan hocamızı anmak üzere 18, 19 Mayıs’ta İstanbul’da olacağız. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkan hocamızın, Aysel hocamızın önderliğinde, aydınlığında yoluna devam edecektir.”

Gönül Kaya, konuşmasının ardından Prof. Dr. Erdal Atabek’in bir yazısını seslendirdi. ÇYDD İzmir Şubesi’ndeki  üniversite öğrencileri danstan müziğe ve şiire sahnede çok güzel bir performans gösterdi. Halk müziğimizden Batı ve rock müziğine, gençlerin enstrüman çalıp söyledikleri eserler uzun süre alkışlandı. Türk ve Dünya Edebiyatı’ndan şairlerin şiirleri seslendirildi.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam