reklam

Bugun...
29-06-2018 11:49:00 büyüt küçült

Celsus'ta bir dünya prömiyeri

Celsus'ta bir dünya prömiyeri İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın(İKSEV) düzenlediği 32. Uluslararası İzmir Festivali, 1 Temmuz 2018 Pazar akşamı Celsus Kütüphanesi’nde bir dünya prömiyeri ile taçlanacak.

Akordeon sanatçısı, besteci Richard Galliano’nun yakın arkadaşı flütist Massimo Mercelli’ye ithaf ettiği “Jade Concero” ilk kez 32. Uluslararası İzmir Festivali’nde, Cameristi Della Scala eşliğinde bizzat Massimo Mercelli tarafından seslendirilecek.

32. Uluslararası İzmir Festivali’nin sondan bir önceki konseri Richard Galliano & Cameristi Della Scala 1 Temmuz 2018 Pazar akşamı saat 21.00’de Celsus Kütüphanesinde yapılacak. Konserde, ellinin üzerinde kaydı bulunan, solist ve besteci olarak çağımızın en verimli sanatçılarından biri kabul edilen Richard Galliano’nun, yaylı çalgılar ve akordeon için yaptığı bestelerinin yanı sıra Giovanni Sollima, Astor Piazzolla ve Antonio Vivaldi’nin eserleri de seslendirilecek. Konsere; Jade Konçertonun dünya prömiyerinde çalacak Massimo Mercelli’nin yanı sıra, Piazzolla’nın iki eserinde keman sanatçısı Laura Marzadori ve kontrbas sanatçısı Giuseppe Ettore solist olarak katılacak.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam