Bugun...
08-01-2018 10:45:00 büyüt küçült

Bostanlıspor’dan 3. köy okuluna da kitaplar ulaştı…

Bostanlıspor’dan  3. köy okuluna da kitaplar ulaştı… Bostanlıspor Kulübü tarafından köy okullarımızda öğretim gören çocuklarımız için başlatılan “kitap kampanyası”nın üçüncüsü sona erdi. Toplanan bine yakın kitap, Van’ın Saray ilçesi Örenburç Köyü Cumhuriyet İlkokulu’na teslim edildi. Kitaplar kategoriye ayrılarak öğrencilere dağıtıldı.

“Kardeşlerimizin okuyamadığı kitap, bizim kitabımız değildir” sloganıyla, kitap kampanyasını başlatan Bostanlıspor futbol alt yapı öğrencileri, kampanyayı kısa sürede diğer branşlara da yaydı ve velilerin de yardımlarıyla binlerce kitap toplandı. Bostanlı MMM Migros’ta da bu konuda stant açan Bostanlıspor, kitap sayısının çoğalmasına neden oldu.

Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy, kitap toplama kampanyasında Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ve Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu’ndan da görüş alarak, toplanan kitapları incelediklerini ve öğrencilere yararlı olanları yolladıklarını belirtti.

Kampanyada ateşi çakan ve kampanyanın büyümesini sağlayan Bostanlıspor futbol takımları başantrenörü Mustafa Oral, futbolcularına “önce iyi insan, daha sonra iyi futbolcu” sloganını benimsettiklerini ifade etti.
Oral, “Derslerinin başarısı sporun önüne geçmeli diyoruz. Okulunda çalışkan ve örnek öğrenci için spor aynadır. Boş vakitlerini bilgisayar başında oyunla değil, kitap okuyarak geçirmelerin faydalarını anlatıyoruz. Kitap kampanyasında önce Adıyaman, ardından Nevşehir köy okullarına binlerce kitap yolladık. Şimdi de Van’ın Saray ilçesi Örenburç köyüne kitaplar ulaştı. Bu konuda minik, küçük, yıldız futbolcularımıza ve duyarlı velilerine teşekkür ederiz” dedi.
 


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam