Bugun...
10-06-2018 00:59:00 büyüt küçült

Bornovalı çocuklara özel Kısa Film Atölyesi

Bornovalı çocuklara özel Kısa Film Atölyesi Geleceğin sinemacılarını yetiştirmek amacıyla 2011 yılında kurulan Bornova Belediyesi Dijital Film Atölyesi, yaz tatilinde çocuklara yönelik Kısa Film Atölyesi düzenleyecek. Atölye çalışmasına katılmak isteyen 9-13 yaş arası çocuklar başvurularını 5 Haziran – 20 Haziran tarihleri arasında www.bornova.bel.tr adresinden yapılabilecek.

Bornova Belediyesi Dijital Film Atölyesi, yaz tatilinde çocuklara yönelik Kısa Film Atölyesi düzenleyecek. 16-17-23-24 ve 25 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek atölye çalışması, 9-11 ve 11-13 yaş olmak üzere iki grup halinde gerçekleştirilecek. Sinema tutkunu çocuklar toplam 5 günlük program kapsamında 10 saat eğitim alacak. Başvurular 5 Haziran – 20 Haziran taarihleri arasında www.bornova.bel.tr adresinden yapılabilecek. Atölye sonunda ortaya konulan filmlerin gösterimleri de gerçekleştirilecek.

7 yılda 100’ün üzerinde film

2011 yılında kurulan Bornova Belediyesi Dijital Film Atölyesi, teorik ve pratik eğitimlerin ardından kursiyerlerin ekip oluşturarak kendi film projelerini hayata geçirmelerine olanak sağlıyor. Bu güne dek 400’ün üzerinde kursiyerin faydalandığı Dijital Film Atölye’sinde 100’ün üzerinde kısa film yapıldı.

Sinema sektörüne girenler oldu

Dijital Film Atölyesi sayesinde sinema sektörüne girenler de oldu. Kimi kursiyerler üniversitelerin ilgili bölümlerini kazananırken, kimileri prodüksiyon şirketi kurarak profesyonel anlamda bu işi yapmaya başladı. Bazı kursiyerler de çeşitli festivallerde ve yarışmalarda ödüller kazandı.

 


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam