Bugun...
23-10-2017 10:29:00 büyüt küçült

Ata’dan Ana’ya 24. Kez koşulacak…

Ata’dan Ana’ya 24. Kez koşulacak… Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen “Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu”, bu yıl 24. kez koşulacak.

Spora büyük önem veren Atatürk ve O’nu Türk milletine kazandıran annesi Zübeyde Hanım anısına düzenlenen etkinlik, 5 Kasım Pazar günü saat 09.00’da gerçekleşecek. Anayasa Meydanı'nda bir araya gelecek katılımcılar, toplam 4 bin 200 metrelik mesafeyi koşarak Zübeyde Hanım Kabri'ne ulaşacak.
10 yaş ve üzeri herkese açık olan koşuda, engelliler için “tekerlekli sandalyeli” ve “sandalyesiz” kategorileri de olacak. Organizasyona katılmak isteyenler, 4 Kasım Cumartesi saat 12.00’a kadar, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda Spor İşleri Müdürlüğünde ve belediyenin “www.karsiyaka.bel.tr” adresli internet sitesi üzerinden kayıt yaptırabilecek.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyakamızda, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözünü rehber edindiğimiz Ata’mızı ve en değerli emanetimiz olan annesi Zübeyde Hanım’ı, bir kez daha bize yakışan şekilde anacağız. Tüm vatandaşlarımızı bu anlamlı etkinliğe bekliyoruz” dedi.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam